Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je naš Erasmus+ KA1 projekt PoUči (Learn2Teach) te dodijelila financijsku potporu za njegovu provedbu. KA1 ili Ključna aktivnost 1 označava mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

Naša škola je sudjelovala u dvogodišnjem Erasmus+ KA2 projektu.  Radom na tom projektu upoznali smo se i s drugim programima u nadležnosti Agencije za mobilnost i programe EU, a koje se tiču obrazovanja i osposobljavanja učitelja, pa smo tijekom zimskog odmora za učenike vrijedno pisali projektni prijedlog za naš projekt PoUči.

U projektu će sudjelovati 3 učiteljice koje predaju Informatiku, Engleski i Francuski/Talijanski jezik. One će kroz mobilnosti u Belgiju, Irsku, Španjolsku i Poljsku učiti engleski jezik, usvojiti digitalne vještine za vođenje moderne nastave pritom koristeći nove alate i programe. U navedenim europskim zemljama učiteljice će kroz stručna usavršavanja, job shadowing i teaching assignment naučiti o njihovom obrazovnom sustavu i načinu organiziranja i vođenja nastave.
Korist od ovog projekta prvenstveno bi trebali imati učenici naše škole, a onda i svi ostali uključeni u život škole (roditelji i lokalna zajednica). Tijekom projekta učitelji imaju dužnost izvještavanja i diseminacije stoga pratite našu školsku stranicu kako bi vidjeli na koji način se provodi projekt.

Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus+.

« Siječanj 2019 »