eTwinning projekt  Mathematics Film Festival 2021 (MaFiF2021)

Projekt će kod učenika razvijati svijest o povezanosti matematike, književnosti, umjetnosti i informatike.  Učenici će razvijati ICT vještine kroz različite projektne aktivnosti, a sudjelovanjem u filmskom festivalu i razvijati i medijsku pismenost. Projektne aktivnosti će se provesti s učiteljima, nastavnicima i učenicima raznih škola (Švedska, Turska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Makedonija i Hrvatska)

Alma Šuto, učiteljica informatike i tehničke kulture će provesti projektne aktivnosti sa učenicima 7. i 8. razreda koje uključuju izradu, montiranje filma, izradu loga, izradu plakata, izradu e-knjige i komunikaciju sa kolegama iz različitih zemalja od mjeseca rujna do kraja ožujka.  Sve projektne aktivnosti prate kurikulum nastavnog predmeta informatika.

Vremenik aktivnosti

Rujan 2020.:

* pozivanje učenika na TwinSpace projekta

Listopad 2020.:

* učenici u grupama izrađuju logotip i plakat projekta

* online predavanje o pisanju scenarija

Studeni 2020.:

* timovi izrađuju infografiku s savjetima za pisanje scenarija

* glasanje za najbolji logotip projekta

Prosinac 2020.:

* online predavanje o snimanju

* timovi izrađuju infografiku s savjetima za snimanje filma

Siječanj, veljača 2021:

* online izložba infografike

* snimanje i montaža

* objava radova na YouTube kanalu "Festival matematičkog filma"

Ožujak 2021.:

* ceremonija "Festival matematičkog filma 2021"

Vrednovanje projektnih aktivnosti će se provoditi tijekom nastave. Na internacionalnoj razini (razini projekta) vrednovanje će se provoditi u obliku upitnika, ocjenjivačkih listića, izlaznih kartica i izvješća.

Pratite nas i na društvenoj mreži

Web stranica projekta
Autor: Alma Šuto, 23. 5. 2021.

Svi učitelji sudionici projekta su suradnički izradili web stranicu projekta na kojoj su postavljeni svi filmovi izrađeni tijekom projekta. Web stranicu možete otvoriti ako kliknete na sliku.

Tijekom projekta je izrađena i Facebook stranica projeta.