Obavijest o proljetnim praznicima
Autor: Ante Karin, 17. 3. 2016.

Obavještavamo učenike naše škole da proljetni odmor počinje 21. ožujka 2016. godine i traje do 28. ožujka 2016. godine. Dakle, nastava završava u petak, 18. ožujka 2016. godine, a u školskim klupama se ponovno vidimo utorak, 29. ožujka 2016. godine.

Svi vaši učitelji i ostali djelatnici Škole žele vama i vašim obiteljima sretan Uskrs, dan pobjede nad smrću. Neka Uskrsli Krist u vaše živote unese obilje životne radosti i mira.

Sretan Uskrs!

Vrijeme u kojem se nalazimo, u liturgijskom smislu, zove se korizma. Njen latinski naziv je Quadragesima što u prijevodu znači četrdesetnica. Drugim riječima, korizma je vrijeme od 40 dana pokore i posta prožeto razmišljanjima o smislu ljudskog života, muke i životnih poteškoća. Smisao korizme nije u odricanju od materijalnih stvari nego upravo suprotno, korizma od nas traži promjenu svega onoga što je loše u ljudskom smislu. Ona od nas zahtjeva borbu koju je najteže dobiti, a to je borba sa vlastitim mislima, željama, navikama, karakterom. Upravo zato nam je pruženo ovo pokorničko vrijeme koje svoj početak stavlja na Čistu srijedu ili Pepelnicu, a završava uoči Posljednje večere Gospodnje na Veliki četvrtak (dan ustanovljenja Euharistije). Korizma obuhvaća šest nedjelja od kojih svaka ima svoje ime. Prva je Čista, druga je Pačista, treća Bezimena, četvrta Sredoposna, peta Gluha (Glušna), a šesta je Nedjelja muke Gospodnje ili Cvjetnica. Cvjetnica nas uvodi u događaje Velikog tjedna, tjedna čiji naziv upozorava na velike stvari koje su se dogodile prije dvije tisuće godina s kojima se poistovjećujemo i učimo da nakon pada trebamo ustati. Učimo da naše življenje treba biti usmjereno dobru drugoga, da naša patnja i poteškoće dobivaju smisao u svjetlu Uskrsnuća i konačno nas upozorava o važnosti opredjeljenja za ono što je dobro u svojoj svakidašnjici.