Prikupljanje pomoći za poplavljena područja u Hrvatskoj
Autor: Ante Karin, 21. 5. 2014.

Najteža i dosad najveća zabilježena poplava pogodila je istok naše zemlje. Pod vodom su kompletna sela, ljudi u sekundama ostaju bez ičega, a ima i ljudskih žrtava. Već nekoliko dana traje neprekidna borba s nabujalom Savom, pomoć stiže iz svih krajeva Hrvatske, bilo u ljudstvu, materijalu ili svakodnevnim potrepštinama. Svi smo pozvani pružiti što možemo i koliko možemo.

U ova dva dana smo prikupili hrane, vode, sanitarija, higijenskih potrepština i drugog potrebnog materijala, mi iz škole smo preko sindikata uplatili novac na račun za pomoć, veliki dio roditelja i učitelja je i po nekoliko puta nazivao telefonski broj za pomoć, koordiniramo aktivnosti sa Crvenim križem i Caritasom i nadamo se da će ove nevolje što prije nestati.

OSNOVNA ŠKOLA ZMIJAVCI

Zmijavci, 19. svibnja 2014. godine

Dio naše zemlje je zahvatila katastrofalna poplava koja nanosi velike materijalne štete. Ljudi su prisiljeni napuštati svoje kuće kako bi spasili život. Na poplavljenim područjima je potrebna svaka pomoć koju možemo pružiti. U koordinaciji sa Crvenim križem iz Imotskog  organiziramo prikupljanje pomoći za ljude u tim poplavljenim područjima. Za organizaciju i koordinaciju u prikupljanju pomoći zadužen je pedagog škole koji će  po potrebi uključivati ostale djelatnike. Pomoć sakupljamo u našoj školi, a prikupljanje, sortiranje i distribuciju će provoditi pomladak Crvenog križa naše škole.

S prikupljanjem pomoći započinjemo odmah, a predviđeno trajanje prikupljanja pomoći je  tjedan dana. Potrebno je prikupljati sljedeće :

ZA PIĆE: Flaširana voda – ovo je najvažnije!

ZA BEBE I DJECU:
- kašice, pelene, vlažne maramice, mlijeko za dohranu, kozmetika za bebe i djecu.

HRANA - Sve što nije lako kvarljivo i ima duži rok uporabe (Molimo, bez slanih grickalica!):
- konzervirano (paštete, razni namazi, mesni doručak, i dr.), hrana u tetrapaku, hrana u boci, suhomesnato s dugim rokom trajanja, hrana za šećerne bolesnike, hrana koja se može ODMAH konzumirati bez termičke obrade.

HIGIJENA: Gel za suho pranje ruku, vlažne maramice, prva pomoć – materijali za prvu pomoć, (molimo da bude sortirano), asepsol, toalet papir, ulošci, tamponi, sapuni,lijekovi protiv bolova.

OPREMA ZA ČIŠĆENJE: preparati za čišćenje, pribor za čišćenje, lopate, rukavice i sl…

Za pomoć možemo nazvati broj 060 90 11 kako bi donirali 6,25 kuna za pomoć poplavljenim područjima.

Pokažimo naše veliko srce za sve one kojima sada treba svaka pomoć koju im možemo pružiti.