Upisi u 1. razred osnovne škole 2014./15.
Autor: Ante Karin, 13. 1. 2014.

Prijave djece dorasle za upis u 1. razred ove školske godine vršit će se elektronskim putem na obrascu prijava upisa  koji je objavljen na web stranici Ureda državne uprave Splitsko-dalmatinske županije (www.udu-sdz.hr/viewform.htm)  i to u vremenu od 20. do 31. siječnja 2014. godine.

Školski obveznici za prijavu u prvi razred su:

1. djeca rođena od 1. travnja 2007. do 31. ožujka 2008. godine
  2. djeca za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole (samo djeca rođena od 1. travnja do 31. kolovoza 2008. godine)
  3. djeca kojima je za školsku godinu 2013./2014.  rješenjem Ureda odgođen upis u prvi razred  osnovne škole.
  4. djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole (čiji su roditelji zbog teškoća djeteta stekli pravo na status roditelja njegovatelja)

Roditelji ili staratelji djeteta koji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis djeteta podnose zahtjev za prijevremeni upis djeteta Ispostavi Ureda državne uprave Splitsko-dalmatinske županije u Imotskom na odgovarajućem obrascu (www.udu-sdz.hr).

Molimo roditelje da izvrše prijave preko navedene internetske stranice (www.udu-sdz.hr/viewform.htm) kako je i navedeno, a ukoliko budu imali poteškoća s prijavama neka se jave školskom pedagogu kako bi zajedno izvršili  prijavu djeteta. U tom slučaju, uz ime i prezime djeteta te podatke o roditeljima, treba pripremiti sljedeće podatke o djetetu (OIB, datum rođenja, mjesto rođenja, adresa stanovanja, telefon i podatke o pohađanju vrtića ili male škole).

SPLITSKO-DALMATINSKA ŽUPANIJA

OSNOVNA ŠKOLA ZMIJAVCI

Klasa: 602-02-01-2014-6

Urbroj: 2129-27-01-2013-01

Zmijavci, 13. siječnja 2014. godine

O B A V I J E S T

O PRIJAVI DJECE DORASLE ZA UPIS U 1. RAZRED

U ŠKOLSKOJ GODINI 2014./2015.

Obavještavamo roditelje ili staratelje djece koja imaju prebivalište na upisnom području  OŠ Zmijavci (djeca iz Druma, Hršćevana, Podbablja Gornjeg i Zmijavaca) da će se prijave djece dorasle za upis u 1. razred ove školske godine vršiti elektronskim putem na obrascu prijava upisa  koji je objavljen na web stranici Ureda državne uprave Splitsko-dalmatinske županije (www.udu-sdz.hr/viewform.htm)  i to u vremenu od 20. do 31. siječnja 2014. godine.

Školski obveznici za prijavu u prvi razred su:

1. djeca rođena od 1. travnja 2007. do 31. ožujka 2008. godine
  2. djeca za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole (djeca rođena od 1. travnja do 31. kolovoza 2008. godine)

Nakon obavljenih i zaprimljenih prijava djece Ured državne uprave utvrđuje popis djece školskih obveznika i dostavlja ga stručnim povjerenstvima u škole najkasnije do 31. siječnja 2014. godine.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2014./2015. obavit će se u vremenu od 1. veljače do 15 lipnja 2014. godine.

O vremenu i mjestu utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta bit ćete obaviješteni naknadno.

Ravnateljica:

Veselka Milas