Vukovar ne dopušta zaborav
Autor: Ante Karin, 18. 11. 2013.

Danas, 18. studenoga navršava se 22 godine od dana kada je i posljednjim braniteljima Vukovara ponestalo snage i kada su u grad ušle srpske vojne, poluvojne i paravojne snage.

Kako je negdje već zapisano da Vukovar ne dopušta zaborav, tako će biti i ove godine. Mi to znamo. I Zmijavčani to znaju. I oni će večeras upaliti svoje svijeće duž ulice Dr. Franje Tuđmana.  A na školskim prozorima će te noći gorjeti 22 svijeće. Svake godine jedna svijeća više.

Obilježavanjem 22. obljetnice Dana sjećanja na Vukovar sjećamo se i Škabrnje i Nadina i svih nedužnih žrtava i branitelja Domovinskoga rata diljem Domovine.

Povodom Dana sjećanja na Vukovar (18. studenoga), naša će škola  nizom aktivnosti obilježiti 22. godišnjicu Vukovarske tragedije. Tijekom dana učenici će kroz nastavu, zajedno sa svojim učiteljima, podsjetiti na događanja u devedesetim godinama što će popratiti izradom plakata, prezentacija, likovnih i literarnih radova, te, na kraju, sve to staviti na školski web.

Spomen na Vukovar  završit ćemo u u 17,00 sati akcijom „I u mom mjestu Vukovar svijetli“ simboličnim paljenjem svijeća i njihovim udruživanjem sa svijećama ostalih mještana Zmijavaca kroz glavnu ulicu dr. Franje Tuđmana kako bi zajedničkim plamenom dubokog  poštovanja i zahvalnosti odali priznanje simbolu svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za Domovinu.

Ovom prigodom se grupa naših učenica 8. razreda ponudila da bude organizator ovogodišnjeg spomendana na tragediju Vukovara pa su, između ostaloga,prigodnom obavijesti zamolilisve naše učenike da danas donesu po jednu svijeću i kako bi ih mogli večeras upaliti pred školom. Isto tako, već po tradiciji, upaliti će po jednu svijeću i u svojim domovima.

U nastavku možete pročitati neke od radova naših učenika.

Duje Piplica

Mara Dragica Znaor