Za osmaše i njihove roditelje
Autor: Ante Karin, 2. 7. 2013.

U nastavku pročitajte dopunjene informacije koje smo pročitali učenicima na kraju nastavne godine.

Po informacijama koje dobivamo iz srednje škole, učenici već sada dolaze u školu noseći dokumentaciju za upis što opterećuje rad same škole i nepotrebno stvara pomutnju. Naime, klasičnog upisa u srednje škole kakvog smo do sada poznavali više nema. Kako i stoji na web stranici za upis u srednju školu ili u brošuri, samim činom vraćanja potpisanih prijavnica od strane učenika i njihovih roditelja i njihova evidentiranja od strane razrednika, završen je glavni dio posla oko upisa u srednje škole.

Preostaje samo pratiti bodovno stanje do objave konačne ljestvice poretka. Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka kandidati se upisuju na obrazovni program najvišeg prioriteta na kojem se nalaze u sklopu upisne kvote. To znači da sustav automatski upisuje učenika u onu školu koju je stavio kao prvi prioritet, uz uvjet da su ispunjeni svi preduvjeti (bodovi, potvrde, prijavnice,..).

Sve ostale informacije trebate pratiti na web stranici odabrane škole.

Prvog dana nastave u novoj školskoj godini, svu originalnu dokumentaciju će te dostaviti u upisanu školu, koju, dakle, upisujete prvog nastavnog dana.

Molimo još jednom, pratite web stranicu upisi.hr, pročitajte brošuru Idemo u srednju, posebno dio Postupci u aplikaciji i Kalendar - Datumi koje je važno zapamtiti.