Svečano smo proslavili Dan naše škole
Autor: Ante Karin, 4. 6. 2013.

U srijedu je u školskoj dvorani svečanim programom proslavljen Dan naše škole i 50 godina njenog rada.

Ustajanjem na pozdrav Domovini započeo je svečani program za Dan naše škole koji je posvećen pedesetogodišnjici njena rada.Pozdravljajući nazočne ravnateljica naše škole se obratila skupu i pozvala bivše ravnatelje ove škole da joj se pridruže kako bi preuzeli prigodne darove i kako bi im se zahvalila nja njihovu radu. Potom je isto učinila i sa dvoje naših učitelja koji su prošle školske godine otišli u mirovinu. Nakon toga je započeo zabavni dio programa.

Rijetke škole mogu proslavljati svoj Dan škole uz školski glazbeni sastav. Naša škola već treću godinu slavi svoj Dan uz sudjelovanje našeg školskog glazbenog sastava. Njihova je ovogodišnja uvodna pjesma bila LIPA RIČ.

Školski život je prepun događanja koje je uputno zapamtiti, a ako se uz to i zapišu, onda im je osigurana trajnost. Ovom idejom je bila vođena naša knjižničarka kada je razmišljala o predstavi za Dan naše škole. Nadahnuće su joj bila događanja u našim osmim razredima. Zajedno smo pogledali predstavu pod nazivom“ Ljudi s manama i vrlinama“ koju su odigrali učenici 8.-ih razreda.

Jedan od bližih planova naše škole je imati školsku himnu i školsku zastavu. Uvod u realizaciju ove ideje je i sljedeća točka. Poslušali smo pjesmu pod nazivom Pjesma naše škole u izvedbi školskog zbora.

Prije nešto više od desetak godina 30. svibnja se slavio kao Dan državnosti. Danas on to više nije, ali je zato Dan naše škole. Tako je kroz sve ove godine taj dan u našoj školi bio posvećen i Domovini. Čuli smo Anđelu Šabić kako recitira pjesmu Anima croatorum.

Potom je ponovno nastupio školski glazbeni sastav koji je otpjevao pjesmu pod nazivom Kriva karta, a onda je slijedila recitacija pod nazivom Đačke uspomene koju su izvele Josipa i Marija, učenice 5. razreda, a nakon njih je ponovno nastupio školski zbor s pjesmom Školsko zvono. A onda je došao red na najmlađe.  Naši učenici 1. razreda iz centralne škole sa svojom učiteljicom su nas počastili sa dvije lijepe recitacije.

U ove tri godine postojanja školskog benda, njihov repertoar se, pored svoje raznovrsnosti, popeo na razinu cjelovečernjeg koncerta. Ovaj put su nam se predstavili s pjesmom Piši mi. Nakon njih smo čuli učenike 4. razreda centralne škole koji su sa svojom učiteljicom samo za nas pronašli jedno stablo sa srcem.

Za kraj ovog našeg programa ostavili smo glazbu. Ne slučajno. Poznato je da pjesma, osim što pruža užitak dok ju slušamo pomaže i kod učenja. O ovom drugom ovom prigodom nismo govorili, a ovo prvo naši učenici obilato koriste. Tako smo poslušali školski zbor u izvedbi pjesme Škola iz snova, a onda će nam školski bend odsvirati tri pjesme: Malo mi za sriću triba, Nije htjela i, za sami kraj, pjesmu Pobjegao sam. Prije ovog završnog dijela u ime svih učenika ove škole voditeljica ovogodišnjeg programa učenica Martina Milas željela je zahvaliti svima  koji su nam se pridružili u ovoj našoj svečanosti, svima koji su se ispričali izostankom radi drugih obveza, svim našim nekadašnjim ravnateljima i učiteljima, te svima ovima današnjima koji su se potrudili prirediti ovaj program. "Hvala vam svima što nam već pedeset godina pokazujete kako treba rasti sa srcem i što nam u tom rastu dajete krila. I hvala vam što ste od ove škole učinili naše stablo sa srcem".  To su bile su njene završne riječi.

Potom se u školskoj knjiožnici upriličio domijenak za sve nazočne na kojem su svima podijeljene brošure o 50 godina rada škole i školski list Golubica, a u hodnicima je postavljena izložba fotografija iz života i rada škole. Na kraju je "pala" zajednička fotografija i pozdravljanje do neke nove svečanosti.