Međuopćinska školska športska natjecanja
Autor: Ante Karin, 17. 12. 2012.

Završena su međuopćinska školska športska natjecanja za ovu školsku godinu. Naši učenici su i ove godine postigli zapažen uspjeh te se plasirali na zonsko natjecanje u nogometu.

Prvo, najuspješnije i još uvijek najpopularnije natjecanje za učenike naše škole u ovoj školskoj godini bilo je natjecanje u nogometu koje se održalo u Prološcu. Težak ždrijeb ipak nije utjecao na uvjerljivo osvojeno 1. mjesto  za OŠ Zmijavci.

U ostalim sportovima nismo bili uspješni kao u nogometu pa su uslijedila druga i treća mjesta za naše učenike, što je isto tako dobar rezultat u konkurenciji od 8 – 10 škola, ali ne i dovoljan za prolaz na sljedeći rang natjecanja. Od prvaka Imotskog, naši učenici su u rukometu izgubili na sedmerce, a u košarci je razlika bila samo 1 poen. Učenice OŠ Zmijavci, većinom sedmašice,  pokazale su jako dobru igru u rukometu, pobjedivši Proložac i Runović, ali Imotski je u finalu ipak slavio.  No naše cure stekle su vrijedno iskustvo za sljedeću školsku godinu, kao i pomlađena muška  ekipa u stolnom tenisu koja je osvojila 3. mjesto na natjecanju u Krivodolu. Prvaci u stolnom tenisu bili su učenici iż Aržana.

Slijedi fizički i emotivni oporavak od proteklih natjecanja, te odlazak na zonsko natjecanje u nogometu nakon praznika.