Dan zahvalnosti za plodove zemlje - Dan kruha
Autor: Ante Karin, 24. 10. 2012.

I ove je godine u našoj školi bilo posebno svečano za Dane kruha. Pored učenika iz centralne škole i djece iz vrtića i male škole, ove godine su svečanost Dana kruha obogatili i naši učenici iz PŠ Šute, a i veći broj roditelja i mještana Zmijavaca.

Kako je već po tradiciji kod nas za ovu svečanost posebno svečano, možda dogodine ili koju godinu iza krenemo sa Zmijavačkim jesenskim svečanostima koje planiramo pokrenuti kako bi u zajedništvu sa roditeljima i mještanima Zmijavaca pokazali svu raskoš bogatstva ovoga kraja, plodne zemlje i vrijednih ruku.

Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje – Dana kruha u našoj se školi  u petak, 19. listopada 2012. godine održao svečani program. Ovogodišnjoj svečanostima Dana kruha, uz učenike i učitelje, pridružio se i značajniji broj roditelja i mještana Zmijavaca koje je, pored same svečanosti, privuklo  i lijepo vrijeme.

Svi učenici i učitelji su bili sudionici programa po aktivnostima koje  su planirali izvesti u dvorištu školi. I ove su nam se godine u proslavi Dana kruha pridružila i djeca iz našega vrtića i male škole sa svojim voditeljicama.

Centralni program započeo u 9,00 sati u dvorištu škole.  Ovogodišnja tema programa je bila „Danas kao nekada u mom kraju“. U sklopu programa je predviđeno da svaki razred na svom štandu  izloži radova na temu kruha i plodova našega kraja.

Zajednički dio programa se sastojao od prikaza aktivnosti pripremanja i pečenja različitih vrsta krušnih proizvoda, izložbe plodova užeg zavičaja, predstavljanja zavičajne kuhinje, zajedničkog blagovanja kruha i plodova zemlje, izložbe starih alata,te neizostavno darivanja hrane, da bi na samom kraju završiti s blagoslovom kruha i plodova zemlje.

Zahvaljujemo svim roditeljima koji su, pomagavši u pripravi proizvoda za ovaj dan, obogatili ovogodišnju svečanost, te ih očekujemo i na sljedećoj svečanosti.