Nastava počinje u ponedjeljak, 3. rujna 2012. godine
Autor: Ante Karin, 29. 8. 2012.

U svim osnovnim školama, izuzev onih u kojima se planiraju radovi,  nastava će u ovoj školskoj godini  početi u ponedjeljak, 3. rujna 2012. godine. Ovu vijest smo mogli čuti na TV, a i pročitati na službenim stranicama MZOS .

Kako se tijekom mjeseca rujna očekuje početak radova na PŠ Šute, učenici koji pohađaju PŠ Šute će od početka nastave pa do završetka radova ići u centralnu školu u Zmijavce, svi u popodnevnoj smjeni, a nastava će im, osim prvi dan u ponedjeljak, početi u 14,00 sati. U jutarnjoj smjeni su učenici od 5. do 8. razreda.

Iako je tijekom lipnja dogovoreno da će se nastava u našoj županiji odgoditi tjedan dana u odnosu na ostali dio Hrvatske, tijekom ljeta je došlo do promjene takvog stava, pa će tako  nastava u cijeloj Hrvatskoj početi 3. rujna. Dakle, ove godine nema odgode nastave.

Prvi nastavni dan će učenici uglavnom provesti sa svojim razrednicima koji će im dati sve potrebne obavijesti za ovu školsku godinu. U 10,30 sati u školskoj dvorani za sve učenike COŠ i PŠ Šute bit će svečana misa i blagoslov za početak školske godine. Dakle, učenici od 1. do 4. razreda iz COŠ i PŠ Šute će u ponedjeljak doći u centralnu školu u 10,00 sati.

Na kraju, svim našim učenicima i njihovim roditeljima želimo sretan i uspješan početak nove školske godine s nadom da ćemo u zajedništvu i dobroj suradnji istu radost podijeliti i na kraju školske godine. Posebno našim prvašima želimo da ih radost prvoga školskoga dana prati kroz cijelo njihovo školovanje i da im mi odrasli budemo stalna potpora i pomoć.

Molimo vozače da ovih dana budu pažljivi u prometu i da obrate pozornost na učenike koji će se od ponedjeljka često nalaziti na cesti i da im dopuste prednost u prometu.