Mi smo prvaci
Autor: Ante Karin, 22. 2. 2012.

Kao domaćini ovogodišnje vjeronaučne olimpijade dijelimo i zadovoljstvo i radost jer smo osvojili prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola sa osvojenih 135,5 bodova, te ćemo predstavljati našu nadbiskupiju na državnom natjecanju koje će se u ožujku održati u Križevcima. U kategoriji srednjih škola našu nadbiskupiju predstavljat će Franjevačka klasična gimnazija iz Sinja koja je osvojila 132,25 bodova. Obzirom da su i ostale škole iz vrha postigle visoke rezultate (broj osvojenih bodova) moguće je da, prema kriteriju izvrsnosti, u Križevce otputuje još koja ekipa iz naše nadbiskupije.

Čestitamo našim učenicima i njihovu mentoru.

Bilo nam je zadovoljstvo biti domaćin ovogodišnjem natjecanju iz vjeronauka. Nadamo se ne zadnji put.

Nakon vjeronaučne olimpijade za Imotski dekanat koja je održana 27. siječnja 2012. godine u Cisti Velikoj na kojoj je naša škola osvojila prvo mjesto u konkurenciji od devet osnovnih škola, u utorak, 21. veljače 2012. godine smo bili domaćini vjeronaučne olimpijade za Splitsko-makarsku nadbiskupiju kojoj se priključio i otok Hvar. Počašćeni domaćinstvom ovogodišnjem natjecanju, imali smo čast ugostiti  20 osnovnih i 13 srednjih škola sa njihovim mentorima, organizatorima natjecanja i uvaženim uzvanicima na čelu s našim nadbiskupom Marinom Barišićem.

U sklopu natjecanja, priredili smo kraći program na kojem su nastupili učenici naše škole s raznolikim sadržajem sačinjenim od glazbenih, dramskih i literarnih aktivnosti koje se odvijaju u Školi. Program je započeo pozdravom Domovini i prigodnom molitvom. Kako i dolikuje, uzvanike i sudionike natjecanja uime domaćina pozdravila je ravnateljica naše škole i prigodno ih darivala. Potom je ispred župe Zmijavci nazočne pozdravio fra Frano Laco, a uime cijeloga Imotskog dekanata fra Zoran Kutleša. Ilija Krišto, stručni savjetnik za prosvjetu pri Županijskom uredu za prosvjetu, kulturu i šport pozdravio je sve nazočne uime Županije. Na kraju pozdravnih govora skupu se obratio naš nadbiskup Marin Barišć koji je, pored toga što je svojom nazočnošću počastio domaćine, tekođer im je uručio i vrijedne darove. Nakon pozdravnih govora na scenu su stupili naši učenici: školski zbor, glumačka sekcija, recitatori i, na kraju, školski glazbeni sastav. Program izuzetno ugodan, odmjeren i primjeren.

U sklopu programa je za sve učenike predviđen posjet Imotskom i njegovim jezerima, ali zbog neprikladna vremena, realiziran je posjet samostanskoj zbirci u samom gradu.

Završetak natjecanja je domaćinu donio nove radosti. Naša škola je osvojila prvo mjesto u kategoriji osnovnih škola i kao prvoplasirana ekipa ide na državnu olimpijadu koja će se održati u Križevcima od 26. do 28. ožujka 2012. godine. Treba naglasiti da su i ostale škole imale zapažen uspjeh i da je cjelokupno natjecanje proteklo na zaista visokoj razini.

Željeli smo biti dobri domaćini, našim gostima učiniti boravak u našoj školi i našem mjestu ugodnim, trudili smo se pokazati zajedništvo u jedinstvu, pa se nadamo da smo u ovome većim dijelom i uspjeli.

Iz prigodnog programa izdvajamo i Odu radosti u izvedbi naših učenica, glazbenu točku članica školskog zbora, te igrokaz Kod fotografa.