Održan Stručni skup za odgajatelje i str. suradnike u dječjim vrtićima
Autor: Alma Šuto, 20. 3. 2023.

U organizaciji logopedinje Ivane Kujundžić i DV Ribica iz Grubina, u subotu, 18.3., u našoj je školi održan prvi Stručni skup za odgajatelje i str. suradnike u dječjim vrtićima na kojem je prisustvovalo 70 sudionika iz svih krajeva Splitsko - dalmatinske županije i susjedne Bosne i Hercegovine.

Četiri izvrsne predavačice, edukacijske rehabilitatorice Vedrana Vučković, Mirela Artuković, Luči Lončar i naša psihologinja Manda Jakić pružile su sudionicima temeljne smjernice kako prepoznati poteškoće i kako biti podrška djeci i njihovim roditeljima.

Osim rada s djecom, na skupu se govorilo o vlastitom osnaživanju i tehnikama opuštanja i otpuštanja stresa.

Sudionici su na kraju susreta skup ocijenili izvrsnom ocjenom navodeći kako su edukacije ove vrste neophodne i kako ih nema dovoljno stoga zahvaljujemo svima koji su pomogli u realizaciji skupa.

Naša škola se još jednom pokazala kao izvrsno mjesto za učenje i druženje, a vjerujemo da će to i ostati jer se već u rujnu planira drugi krug edukacija za odgajatelje.

Fotografije sa Stručnog skupa možete pogledati klikom na Opširnije