3. kolo Croatian Makers lige
Autor: Alma Šuto, 15. 2. 2023.

Naša škola je 14. veljače 2023. bila domaćin trećeg “fizičkog”  kola Croatian Makers lige, natjecanja u edukacijskoj robotici i programiranju s micro:Maqueen Plus robotima i kamerama za umjetnu inteligenciju. U organizaciji i provedbi natjecanje sudjelovali su članovi organizacijskog povjerenstva Alma Šuto, Marijana Krištić i Ante Karin, uz veliku pomoć učenika osmih razreda kojima ovim putem zahvaljujemo.

Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu, a natjecanje se provodi u dvije kategorije: mlađa dobna skupina (učenici 1.-5. razred)  i starija dobna skupina (učenici 6.-8. razred).

U natjecanju  Croatian Makers lige u našoj školi sudjelovalo je 6 škola iz regije Makarske i to:  OŠ „Tin Ujević“ Krivodol (mentor Krešimir Dodig), OŠ „Stjepan Radić“ Imotski (mentor Zoran Gabelica), Osnovna škola "Josip Vergilij Perić" Imotski (mentor Ruža Sabljo), OŠ Trilj (mentori Nikolina Čović Gusić i Antonija Marasović), OŠ "Josip Pupačić" Omiš (mentori Branko Ćatipović i Julija Tomasović), te naša OŠ Zmijavci (mentor Alma Šuto), ukupno 28 učenika i 8 mentora.

Našu školu predstavljali su članovi tima starije dobne skupine Petra Jerković, Tina Dodig, Daniela Ivkošić i Ante Šarić koji su zauzeli visoko treće mjesto.

Čestitamo svim natjecateljima i njihovim mentorima na sudjelovanju te im želimo puno uspjeha u nastavku natjecanja za plasman u superfinale Croatian Makers lige!

Klikom na Opširnije pogledajte fotografije s natjecanja.