« Travanj 2024 »

OBAVIJEST UČENICIMA I RODITELJIMA
Autor: Alma Šuto, 14. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

prema Odluci Vlade Republike Hrvatske, a kako smo vas već obavijestili od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine nema redovne nastave u školama niti će se održavati predškolski programi.

Nastava će se za sve učenike odvijati na sljedeći način:

Učenici od 1. do 4. razreda od ponedjeljka 16. ožujka 2020. nastavu prate na HRT3 prema Raspored koji je odredilo MZO

Učiteljice će u organiziranim grupama s roditeljima učenicima slati dodatne upute i zadatke. Svi učenici su obavezni slušati nastavu i redovno izvršavati sve zadatke.

Nastava za učenike od 5. do 8. razreda bit će organizirana u virtualnim učionicama. Učenici u svoje virtualne učionice pristupaju na sljedećim poveznicama sa svojim AAI@Edu.hr korisničkim imenom i lozinkom:

5.a razred

5.b razred

6.a razred

6.b razred

7.a razred

7.b razred

8.a razred

8.b razred

Učenici viših razreda od ponedjeljka na Sportskoj televiziji prate nastavu prema Rasporedu koji je odredilo MZO.

Učitelji predmetne nastave će preko virtualnih učionica  i sredstava za  komunikaciju biti u stalnom kontaktu sa učenicima. Nastava će se odrađivati virtualnim putem koliko mogućnosti dozvole koristeći TV-predavanja, materijale učitelje i njihove upute kroz virtualne učionice.

Nastava je za sve učenike obaveznaUčenici su obavezni obavljati sve zadatke u virtualnim učionicama.

Sva pravila koja su učenici dužni poštivati u učionicama vrijede i za virtualne učionice.

Ukoliko učenik ne bude aktivan u virtualnoj učionici, za taj dan mu se bilježi izostanak koji je roditelj dužan opravdati razredniku.

Na mrežnim stranicama škole redovno će se objavljivati sve dodatne obavijesti i materijali.

Ukoliko ima roditelja koji nikako ne mogu osigurati nadzor djece (učenika razredne nastave i djece UJPO pri školi) kod svojih kuća, neka se jave na adresu e-pošte škole (ured@os-zmijavci.skole.hr) kako bi se dogovorili o mogućem dolasku tih učenika i djece iz vrtića u školu i kako bi se na vrijeme obavijestio Osnivač (Splitsko-dalmatinska županija) i Ministarstvo znanosti i obrazovanja o boravku djece u školi.

Ovim putem molim roditelje i učenike da ovakvom načinu nastave pristupe ozbiljno i odgovorno i da imaju strpljenja dok nastava krene teći bez teškoća.

Zajedničkim snagama jedino možemo osigurati učenicima obrazovanje u ovakvoj teškoj situaciji.

U nadi za sto bržim povratkom u školske klupe, srdačno vas pozdravljam!

Ravnatelj, Ante Kujundžić