« Ožujak 2018 »

VUKOVAR

Vukovare hrabri grade moj,

za tebe svi bi opet pošli u boj.

Ti ponosno stojiš istočno od mene,

od tebe ostale su samo uspomene.

Tebe svi vole, cijene i štuju,

jer heroji to i zaslužuju.

Vukovarci sad su slobodni i radosni,

hrabri grade na tebe svi smo ponosni!

Nikolina Blažić 8.b

Na životnom raskršću

Ubrzo će doći i taj trenutak,trenutak  kad ću se naći na životnom raskršću.To će biti moja prva velika odluka i od tada bit će kao da sam prevrnula novu stranicu u životu.Znam da je preda mnom mnogo izazova,novih iskustava,nevolja i prijatelja,ali to me sada ne veseli jer se rastavljam od ljudi koji su mi sve ove četiri godine bili kao braća i sestre .Čini mi se kao da su sve ove godine provedene u ovoj školi, svi učenici koji su bili u njoj,sva događanja i nevolje prošle u jednom danu.Sjećam se trenutka kad sam prvi put stupila u dvorište pred školu,gdje su se nalazili mnogi novi učenici kao i ja.Bila sam znatiželjna,nisam znala tko su mi nove školske kolege.Kako tada, tako i sada,u meni iz dana u dan raste znatiželja: s kim ću biti u razredu,tko su mi novi prijatelji,profesori i gdje su sve te silne učionice.Često si postavljam pitanje hoću li ikada zapamtiti gdje se koja učionica nalazi,hoću li zapamtiti sva ta brojna imena,ali znam da s vremenom hoću.Sa suzom u oku mogu reći da su mi ove četiri godine bile najljepši period života,ali nadam se da će se taj period nastaviti i u drugoj školi.Moja nadanja  su velika.Iščekujem prijatelje,iskrene,dobre i brižne,koje će u mom daljnjem školovanju ispunjavati svaki moj dan duhovitošću i nadam se velikim iskustvima i zabavama .Znam da će se tu dogoditi mnogo novih ljubavnih brodoloma,ali sve u svoje vrijeme.Sada proživljavam teške trenutke pred mojom prvom važnijom odlukom, ali nadam se da će sve ipak sretno završiti.

By: Marija Šabić

Tratinčica

Tratinčica je vjesnik proljeća. Raste po livadama. Pojavljuje se krajem veljače pa makar na livadama bilo snijega. To je mali, neznatan cvijet. U sredini cvijeta je žuti krug poput Sunca. Oko njega je bezbroj sitnih bijelih latica. Tratinčica nema poseban miris,ali ju je lijepo vidjeti na livadama. Svojom ljepotom privlači pčele, leptire i druge kukce.

Antonija Perkušić 3. r. PŠ Drum

Majčina ljubav

U krevetu spava dijete malo

Majka ga zove: ˝oko moje plavo.˝

Kroz igru mu poljupce daje

I zbog toga ona se ne kaje

Želi mu samo najbolje želje

Anđelu se moli i želi jedno

Da njezino dijete bude

IVAN LONČAR 7. A

Izlet u Smiljan

Nakon dolaska ispred škole uputili smo se prema Smiljanu – rodnom mjestu Nikole Tesle.

Ondje se nalazi Memorijalni centar našeg velikog genijalca. Vidjeli smo njegove izume i otkrića.

Pogledali smo film o njegovom životu te se zabavili u jako neobičnom zabavnom parku.

Nakon što smo prikupili energiju jako dobrim ručkom uputili smo se prema Cerovačkim špiljama. Ondje se nalaze tri špilje: gornja, srednja i donja špilja. Mi smo posjetili najdužu donju špilju. Donja špilja je bogata raznim spiljskim ukrasima.

Kupili smo male uspomene na izlet te se uputili prema Sinju gdje su nas čekale slasne pizze... mmmmmmm:)))) Pizza je bila nezaboravna baš kao i vrijeme provedenu u autobusu.

Istina je da smo bili umorni, ali želja za zabavom je omogućila ovakav nezaboravan provod.

Martina Milas 5b