« Travanj 2024 »

UPISI 2017./18.
Autor: Ante Karin, 2. 2. 2017.

Obavještavamo roditelje ili staratelje djece koja imaju prebivalište na upisnom području OŠ Zmijavci (djeca iz Druma, Hršćevana, Podbablja Gornjeg i Zmijavaca) da će se prijave djece dorasle za upis u 1. razred i ove školske godine vršiti elektronskim putem na obrascu Prijava upisa  koji će biti objavljen na web stranici Ureda državne uprave Splitsko-dalmatinske županije (Prijava za predupis)  i to u vremenu od 6. do 17. veljače 2017. godine.

Školski obveznici su:

- djeca rođena od 1. travnja 2010. do 31. ožujka 2011.,
- djeca rođena od 1. travnja 2011. do 31. prosinca 2011. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,
- djeca kojima je za šk.god. 2016./2017. rješenjem Ureda, odgođen upis u prvi razred osnovne škole,
- djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Molimo pročitajte i nastavak obavijesti klikom na Više.

Na temelju prikupljenih i obrađenih upitnika, Ured će utvrditi popis djece školskih obveznika i dostaviti ga stručnom povjerenstvu škole do 1. ožujka 2017. god.

Nakon obavljene prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti u matičnu školu u Zmijavcima u vremenu od 1. do 8. ožujka 2017. god. radi dogovora o terminu testiranja vlastitog djeteta. Sa sobom je potrebno donijeti OIB djeteta te preslik nekog od dokumenta (rodni list ili domovnicu), bez obveze da ih nanovo pribavljate jer će ih škola pribaviti elektronskim putem.

Za prijevremeni upis roditelj odnosno staratelj osim prijave on line podnosi i zahtjev na adresu Ureda državne uprave u Imotskom (Ante Starčevića 23) na priloženom obrascu 6 na web stranici Ureda državne uprave.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca sa težim oštećenjem zdravlja), roditelj odnosno staratelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave na priloženom obrascu 6. Uz zahtjev prilaže i medicinsku dokumentaciju te nalaz jedinstvenog tijela vještačenja.

Klikni za web stranicu Ureda ovdje

Online prijava je ovdje