« Travanj 2024 »

OD STAROG NOVO - ZA DAR SRCA
Autor: Josip Jonjić, 23. 12. 2020.

Učenici trećih i četvrtih razreda u COŠ-u, zajedno sa svojim učiteljicama Milom Gudelj i Silvanom Jonjić, odazvali su se pozivu Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost za sudjelovanjem u ekološko-obrazovnom projektu "Od starog novo, za dar srca". Cilj ovog projekta je djeci i mladima, a uz elemente ponovne uporabe, približiti pravilan način gospodarenja otpadom te potaknuti promjenu svijesti o vrijednosti stvari koje se više ne koriste, što bi u konačnici rezultiralo stvaranjem održive i zdrave zajednice koja se odgovorno odnosi prema svom okolišu. Nadajući se kako će božićna čarolija nadvladati ovu situaciju prouzročenu pandemijom virusa Covid-19, radosno su prionuli izradi poklona za svoje najmilije. Tako su trećaši od plastičnih čašica izradili vesele zvončiće, dok su četvrtaši, koristeći stare staklene boce izradili vaze, od starog školskog panoa lijepi božićni ukras, a od starih čarapica mekane i vesele snjegoviće kojima će sigurno razveseliti svoje najdraže. Pogledajte fotografije te vidite kako se odvijao projekt.