« Travanj 2024 »

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE OŠ ZMIJAVCI
Autor: Josip Jonjić, 4. 9. 2020.

Poštovani učenici, roditelji i djelatnici OŠ Zmijavci!

Početak ove je u mnogočemu različit u odnosu na dosadašnje početke školske godine. Svi smo duboko svjesni ozbiljnosti situacije u kojoj smo se našli s obzirom na epidemiju virusa COVID-19 te smo se stoga dužni pridržavati uputa i smjernica, koje su za početak i organizaciju rada u ovoj školskoj godini pripremili MZO i HZJZ. Napominjemo kako, kao škola, činimo sve što je u našim mogućnostima kako bi osigurali nesmetano odvijanje nastavnih procesa te se nadamo kako ćemo u tome imati punu podršku naših učenika i njihovih roditelja. Interesi naših učenika bili su, jesu i uvijek moraju biti na prvome mjestu.

U slučaju određenih nejasnoća, možete se za pomoć obratiti razrednicima i stručnim službama naše škole.

Budimo odgovorni! Čuvajmo se, jer čuvajući sebe, štitimo i druge!

Želimo Vam uspješan početak nove školske godine!

Josip Jonjić

v.d. ravnatelja OŠ Zmijavci

Poštovani,

U skladu s epidemiološkom situacijom u Republici Hrvatskoj te Uputama za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u šk.god. 2020./2021. (https://www.hzjz.hr/wpcontent/uploads/2020/03/Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ-1.pdf) i Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanima s COVID-19 (https://mzo.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti//Modeli%20i%20preporuke%20za%20rad%20u%20uvjetima%20povezanima%20s%20bolesti%20COVID-19%20u%20-%202020.%20-%202021.%20-%203.%209.%202020..pdf ) obavještavamo Vas kako će nastava u OŠ Zmijavci početi s radom 7. rujna, 2020. g. i to na slijedeći način:

• PŠ Šute: u 8 sati;
  • PŠ Znaori: u 8 sati;
  • PŠ Drum: u 8 sati;
  • PŠ „Milan Trutin Šilje“: u 8 sati

(izuzetak je ponedjeljak, kada prvi razred u školu dolazi u 8 i 20 sati)

• COŠ:
  •  od 1. – 4. razreda – 7 i 45 sati;
  • 5. i 6. razredi u 8 sati;
  • 7. i 8. razredi u 8 i 50 sati

U ponedjeljak, prvi nastavni dan, učenici će preuzeti udžbenike, dobiti raspored sati te detaljne upute vezane za daljnje odvijanje nastave, nakon čega učenici idu svojim kućama.

Napominjemo kako je jako važno držati se predviđenih mjera koje je propisalo MZO i HZJZ. Od mjera se ističu:

• fizička distanca
  • nemiješanje razrednih odjela
  • higijena

Nastava u OŠ Zmijavci će se izvoditi po modelu A, što znači kako će svi učenici biti u jutarnjoj smjeni, raspoređeni po učionicama, uz održavanje propisane fizičke distance.

MASKE - Obvezno je nošenje zaštitnih maski, osim u onim učionicama gdje osigurana fizička distanca od 1,5 m, sukladno broju učenika. Napominjemo kako su maske dužni nositi i svi djelatnici, bilo na hodniku ili u radu u učionici (izuzetak su učiteljice razredne nastave koje maske u razredu ne moraju nositi). Učenici i djelatnici će maske dobiti u ponedjeljak, prvoga dana nastave.

Molimo učenike neka prilikom dolaska u školu obrate pažnju na način ulaska u školu, kretanja po školi te izlaska iz škole. Tijekom velikog odmora zabranjeno je miješanje razrednih odjela, a s razrednim odjelima će tijekom velikog odmora biti za to zaduženi dežurni učitelji. Ako bi meteorološke prilike bile loše, učenici ne mogu napustiti svoju učionicu. Samo učenici i djelatnici mogu ući u školu, dok je ostalim osobama ulazak u školu zabranjen.

HIGIJENA - Na ulazu u školu, te po prostoru škole će biti postavljena dezinfekcijska sredstva, kako bi učenici prilikom ulaska u školu obavezno mogli dezinficirati ruke. U Uputama se ističe što češća uporaba tople vode i sapuna, pogotovo za učenike od 1. do 4. razreda.

MJERENJE TJELESNE TEMPERATURE

Svi učenici i djelatnici moraju svaki dan prije dolaska u školu izmjeriti tjelesnu temperaturu, o čemu će se voditi evidencijska lista. U slučaju povišene tjelesne temperature učenici i djelatnici ne dolaze u školu, o čemu će izvijestiti razrednika ili ravnatelja.

PREHRANA – učenici nose užinu sa sobom

PRIJEVOZ:

• 5. i 6. razredi: 7 i 15 - Drum, 7 i 25 - Podbablje Gornje, 7 i 30 – Hršćevani, 7 i 40 Zmijavci
  • 7. i 8. razredi: 8 i 15 - Drum, 8 i 25 Podbablje Gornje, 8 i 25 Hrćevani, 8 i 40 Zmijavci

Svi su učenici dužni u prijevoznim sredstvima nositi zaštitne maske.

Budimo odgovorni! Čuvajmo se, jer čuvajući sebe, štitimo i druge!

Želimo Vam uspješan početak nove školske godine!