« Ožujak 2024 »

Odluka o provođenju izbora za predstavnika radnika u Školski odbor
Autor: Josip Jonjić, 20. 8. 2020.

U Zmijavcima, 20. 8. 2020.

Izborni odbor donosi:

O D L U K U

O PROVOĐENJU IZBORA ZA PREDSTAVNIKA  RADNIKA U ŠKOLSKI                                                    ODBOR

U Osnovnoj školi provesti će se izbori za  jednog (1) predstavnika radnika u školski odbor.

Glasovanje za izbor predstavnika radnika u školski odbor obavit će se u srijedu, 26.8.2020.u školskoj sportskoj dvorani  u vremenu od 9,00 do 11,00 sati.

Lista kandidata za predstavnika radnika u školski odbor može se podnijeti u roku od pet radnih dana od dana objave ove odluke. Lista kandidata se dostavlja predsjedniku izbornog odbora ili se upućuje poštom.

Na listi kandidata mora biti predloženi jedan radnik.

Listi kandidata obavezno se prilaže izjava s potpisom kandidata o pristanku na uvrštenje u listu.

Ako lista kandidata neće biti podnijeta u roku, ili ako u roku od tri radna dana od dana dostavljanja pisanog zahtjeva predsjednika izbornog odbora neće biti otklonjeni nedostaci u odnosu na obveze iz propisa i iz ove odluke, smatrat će se da lista kandidata nije podnijeta.

Radnik koji na dan glasovanja neće biti na radu ili je njegovo mjesto rada udaljeno od biračkog mjesta, može izbornom odboru najmanje pet radnih dana prije dana glasovanja podnijeti pisani zahtjev da mu se uruči glasački listić i omotnica s poštanskom markom za obično rukovanje radi glasovanja putem pošte, ili da mu se omogući tajno glasovanje elektroničkim putem ako je kod poslodavca omogućeno takvo glasovanje. Takav glasački listić ili glas upućen elektroničkim putem, uzet će se u obzir kod utvrđivanja rezultata izbora ako je na adresu sjedišta poslodavca dostavljen u onoj zatvorenoj omotnici koja je radniku dostavljena uz glasački listić, poštom s naznakom:

»ne otvarati – za Izborni odbor« i ako je izbornom odboru stigao do dana glasovanja, a omotnicu je otvorio izborni odbor.

Radniku koji na dan glasovanja zbog potrebe posla neće biti, na biračkom mjestu svoje organizacijske jedinice, izborni odbor je na njegov zahtjev dužan omogućiti glasovanje na biračkom mjestu organizacijske jedinice u kojoj će se zateći za vrijeme glasovanja.

Ova odluka objavljena je na svim oglasnim mjestima poslodavca dana 20.8.2020.

PREDSJEDNICA IZBORNOG ODBORA:

Nediljka Gudelj