« Travanj 2024 »

Radiodramske slušaonice za učenike
Autor: Ante Karin, 5. 4. 2020.

Hrvatska radiotelevizija u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom Carnet realizirala je početkom listopada 2019. godine projekt radiodramske slušaonice za učenike, studente, učitelje, nastavnike te ostale članove akademske  zajednice zajednice s edukacijskom namjenom za poučavanje i  učenje.

HRT i CARNET zajednički su omogućili pristup radiodramama za škole

Hrvatska radiotelevizija u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom Carnet realizirala je početkom listopada 2019. godine projekt radiodramske slušaonice za učenike, studente, učitelje, nastavnike te ostale članove akademske zajednice s edukacijskom namjenom za poučavanje i učenje.

Na CARNET-ovom portalu Meduza u video na zahtjev paketima u rubrici Slušaonica nalazi se izbor od 100 radiodramskih emisija iz ciklusa Kutić poezije, Radioigra za djecu i mlade, Radijska scena, Radioigra, Radio atelje i Dokumentarna radiodrama namijenjenih korisnicima različitih dobnih skupina.

Radio drame dostupne su za slušanje bez mogućnosti spuštanja na računalo. Sadržajima mogu pristupiti svi članovi akademske zajednice koji posjeduju elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr. Sadržaje je moguće preslušavati u razredu, ali i kod kuće. Jedini je uvjet pristup Internetu.

Svi sadržaji namijenjeni su razvoju medijske kulture i pismenosti te upoznavanju s dosezima radio drame kao umjetničke forme, a nadopunjuju prije svega nedostatak nastavnih materijala iz ovoga segmenta u nastavi Hrvatskoga jezika i književnosti u osnovnim i srednjim školama. Pojedini sadržaji pogodni su za niže i/ili više razrede osnovne škole, a pojedini za srednju školu i fakultete. Sadržaji nisu zamjena za lektiru, ali mogu poslužiti kao njezina nadopuna. Korištenje ovih sadržaja potpuno je besplatno...

Objavljeno na stranicama Škole za život 31.3.2020.